CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE logo

CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE | www.czmi.cz


Google - AdSense a AdWords, PPC, CPA, Affiliates

PPC - platby za kliknutí - Pay per click

Platba za kliknutí (Pay per click) je zkracována na PPC. Jedná se internetovou reklamu, inzeráty a odkazy, u kterých neplatíte nic za jejich zobrazení, ale až když na ně návštěvník stránek klikne. Mezi hlavní výhody PPC rozhodně patří nižší náklady než u jiné formy internetové reklamy a kvalitnější cílení, díky možnosti nastavení klíčových slov a tématických sekcí, kde se inzeráty mají či nemají zobrazovat. Cena za jedno kliknutí může být fixní nebo aukční, tzn. že zaplatíte tolik peněz, kolik jste ochotni dát a internetový vyhledávač po té pořadí inzerátů zobrazuje s upřednostněním vyšší placené ceny.

CPA, PPS a Affiliates programy, provizní systémy

CPA reklama (Cost per action) neboli platba za akci je dalším stupněm PPC reklamy. Návštěvník, který klikne na takovou inzerci, musí vykonat určitou akci (vložit svůj e-mail, mobilní číslo, adresu apod). Za tuto akci dostane provozovatel stránek provizi. Návštěvníkům, kteří na sebe zanechají kontakt, se říká Lead(-s).

Posledním stupněm PPC, který zmíníme, je PPS (Pay per sale) čili platba až za uskutečněný prodej. Tato metoda funguje zhruba tak, že na základě dohody provozovatele stránek s inzerentem je zobrazováno reklamního sdělení za provizi, která je vyplacena provozovateli stránek až tehdy, pokud přes tuto reklamu přijde k inzerentovi návštěvník, který si něco koupí. V podmínkách může být, že výplata probíhá až když je uhrazeno, v nějaké minimální výši, za určité období apod. Inzerent platí v tomto případě za konverzi návštěvníka v zákazníka.

Affiliates programy jsou provizní partnerská řešení, využívající CPA nebo častěji PPS systémy. Jedná se o velmi účinný outsourcing získávání nových zákazníků.

Google AdWords - inzerujte online v PPC kampaních

Ukažte se zákazníkům právě, když na Googlu hledají vaše služby nebo produkty. Zaplatíte, jen když na reklamu kliknou a přejdou na váš web. Inzertní systém Google AdWords umožňuje inzerovat na cizích serverech. Součástí ceny za proklik je i hodnocení kvality cílové stránky, tj. jestli je stránka důvěryhodná, jestli přináší přidanou hodnotu apod. Připravíme pro vás kampaň na Google AdWords, vytvoříme inzeráty a postaráme se o kompletní správu kampaně.

Google AdSense - vydělávejte peníze na inzerci - PPC

Reklamní systém Google AdSense umožňuje na vaše stránky vložit cizí inzerci a za kliknutí na takový inzerát získat peníze v případě, že návštěvník stránek na reklamu klikne. Reklamy jsou vybírány systémem AdSense tak, aby co nejvíce souvisely s obsahem stránek na kterých jsou umístěny. Příkladem inzerátu může být nejen textová a bannerová reklama na vašich stránkách, ale také implementace vyhledávání Google s reklamami nebo inzerce v mobilním obsahu, videích nebo ve hrách (In-stream a překryvných reklam). Postaráme se o registraci, nastavení a správu Google AdSense. Umístíme na váš web reklamní plochy. A můžete hned začít vydělávat!


CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE s.r.o., V Olšinách 2300/75, 100 00 Praha 10

www.czmi.cz, obchod@czmi.cz, +420 274 817 540, +420 739 557 557