CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE logo

CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE | www.czmi.cz


Pro jaké vyhledávače optimalizovat v ČR?

Jaké vyhledávače existují v ČR

V České republice dominují dva velké internetové vyhledávače – Seznam a Google, které dohromady využívá přes cca 80% všech uživatelů. Vedle nich existují další vyhledávače a katalogy internetových stránek, jejichž postavení je minoritní.

Proč jsou vyhledávače důležité

Internetové vyhledávače využívá naprostá většina uživatelů internetu k tomu, aby nalezla informace, které potřebuje. Například, pokud uživatel hledá firmu zajišťující výrobu multimediálních prezentací, zadá na Seznam.cz (nebo Google.cz) do vyhledávacího políčka „multimediální prezentace“. Odkazy, které se mu zobrazí na prvních místech, jsou ty, které navštíví nejdříve. Pokud je na prvním místě odkaz na www stránky firmy, která výrobu multimédií zajišťuje, je vysoce pravděpodobné, že se na tuto firmu návštěvník obrátí s poptávkou.

Zobrazení odkazu na webovou prezentaci ve vyhledávači na prvních pozicích rozhoduje o tom, koho návštěvník osloví a přidělí svou zakázku. Statisticky prochází většina uživatelů pouze odkazy z první stránky výsledků hledání.

Stejně je tomu i v případě vyhledávání konkrétního zboží, kde podstatným faktorem může být srovnání jeho ceny mezi více dodavateli a také srovnání poskytovaných doprovodných a následných služeb (doprava, pozáruční servis apod.).

Více o zlepšení umístění webů a SEO optimalizaci


CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE s.r.o., V Olšinách 2300/75, 100 00 Praha 10

www.czmi.cz, obchod@czmi.cz, +420 274 817 540, +420 739 557 557