CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE logo

CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE | www.czmi.cz


Internetové standardy versus flashový web

Internetové stránky s flashem jako vhodným doplňkem

Vývoj internetových standardů směřuje k co největší přístupnosti a bezbariérovosti stránek. Aktuální těmto podmínkám vyhovující standard konsorcia W3C je XHTML 1.0 a vyšší. Vlastní obsah stránek je oddělován od technického kódu a od webdesignu.

Vzhled či pozicování jednotlivých prvků internetové prezentace (obrázky, text, flash) je prováděn pomocí kaskádových stylů (CSS), které významně zkracují samotný kód stránek a jsou umístěny v samostatném souboru (souborech). Kaskádový styl si internetový prohlížeč stahuje většinou při prvním načtení stránek, což zrychluje další procházení webu.

Díky tomuto standardu můžete web zobrazit jinak pro starší PC s malým monitorem, multimediální počítač, PDA či mobilní telefon a funkční pro uživatele se zrakovou či sluchovou vadou.

Více na téma webové prezentace

Flashový web

Flash dokáže prezentace oživit pomocí animací, různých multimediálních objektů či herních prvků. Zde platí více než kde jinde, že je třeba analyzovat cílové skupiny a cíle stránek a vhodnost použití této technologie. Internetové prezentace, které jsou výhradně vyrobeny ve flashi nebudou zpravidla nikdy tak dobře indexovány a pozicovány jako prezentace neflashové dle standardů W3C (XHTML + CSS).

Flashové prezentace jsou v prohlížečích nalezitelné, pokud je jejich obsah dostupný i v alternativní podobě (textové). Pro internetové vyhledávače je v takovém případě k dispozici alternativní obsah s texty, které běžný uživatel s flash pluginem nevidí (vidí obsah flash prezentace).

Plně flashovou prezentací je například www.multimedia-factory.cz, která je indexována na předních pozicích na obsažené klíčové fráze (příklad „flashové prezentace“, „flashové znělky“, flashové objekty“). Uživateli, který disponuje flash přehrávačem, je zobrazen multimediální obsah, v opačném případě alternativní textový obsah (ten je zobrazen také internetovým vyhledávačům).

Ve flashové prezentaci lze díky spojení s databází hledat stejně jako v neflashových webech. Obsah multimedia factory je spravován redakčním systémem (CMS).

Více na téma flashové prezentace, animace, znělky, efekty


CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE s.r.o., V Olšinách 2300/75, 100 00 Praha 10

www.czmi.cz, obchod@czmi.cz, +420 274 817 540, +420 739 557 557