CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE logo

CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE | www.czmi.cz


Jak na digitální novoročenky?

Co to je, ta digitální novoročenka?

Digitální novoročenka je v principu webovou stránkou s novoročním přáním ve formě interaktivní ozvučené animace, hry nebo třeba videa. Adresáti dostanou e-mailem graficky upravené přání  s odkazem na webovou stránku s novoročenkou. Pokud vás napadla otázka, proč není animované přání přímo v onom e-mailu – je to proto, že do e-mailu nelze spolehlivě vkládat interaktivní prvky.

Digitální novoročenka CZMI 2015Ukázka naší novoročenky. Vyzkoušejte si ji!

Papírové, nebo digitální novoročenky? Nebo obojí?

Papírové novoročenky jistě mohou působit osobnějším dojmem, ale jejich rozeslání velkému počtu příjemců bude stát spoustu peněz. Naproti tomu digitální novoročenky lze rozeslat obrovskému množství příjemců při minimálních nákladech. Digitální novoročenka může být snadno personalizována například osobním oslovením, v takovém případě každý adresát dostane e-mailem svůj jedinečný odkaz, který povede na novoročenku s oslovením nebo textem, ušitým adresátovi na míru – tuto personalizaci je možné pro úsporu nákladů provést třeba jen pro významnější klienty a partnery.

Papírové a digitální novoročenky lze kombinovat a znásobit tak dojem, který na adresáta udělají – je tak možné VIP partnerům poslat papírové novoročenky s odkazem nebo QR kódem, který odkazuje na digitální novoročenku. Papírová a digitální novoročenka by měly mít stejný koncept a vizuální styl, papírové přání je pak pozvánka do elektronické verze, která je interaktivním či animovaným rozvinutím konceptu tištěné novoročenky.

Bude to fungovat na počítači, v tabletu i mobilu?

Ano! Dříve jsme novoročenky vytvářeli na platformě Adobe Flash, která sice umožňuje vytvářet ohromující věci, ale jeji podpora na mobilních zařízeních je prakticky nulová, a v posledních letech pomalu mizí i ze stolních počítačů. Proto v posledních letech většinu novoročenek a jiných multimediálních prezentací vytváříme pomocí standardních technologií HTML5 a Javascript, které fungují prakticky v každém prohlížeči na téměř každém zařízení, vyrobeném v posledních letech – od stolního počítače až po telefon. Vyrábíme je tak, aby se rozvržení automaticky přizpůsobilo velikosti displeje zařízení, na kterém si je prohlížíte, podobně, jako je tomu u responzivních webů. Ovládání a interakce jsou navrženy jak pro ovládání myší, tak pro ovládání dotykem.

Kdy zadat výrobu digitální novoročenky?

Rychlá odpoveď: nejlépe už v létě nebo začátkem podzimu. Novoročenku jsme schopni samozřejmě vyrobit i téměř na poslední chvíli, v takovém případě ale zpravidla již nelze stihnout realizovat složitější koncepty se spoustou animací a interaktivity, které jsou poměrně náročné na výrobu, neboť je nutné je testovat na všech běžných prohlížečích a na různých velikostech displejů od velkého dvacetipalcového monitoru  po miniaturní obrazovku telefonu.

Zeptejte se nás!

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat na telefonu 739 557 557 nebo 274 817 540, e-mailu sales@czmi.cz nebo pomocí kontaktního formuláře níže na této stránce.


CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE s.r.o., V Olšinách 2300/75, 100 00 Praha 10

www.czmi.cz, obchod@czmi.cz, +420 274 817 540, +420 739 557 557