CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE logo

CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE | www.czmi.cz


Video přehrávač s integrovaným playlistem

Flashový videopřehrávač dokáže přehrát video soubory z integrovaného playlistu nebo externích dat (XML). Vzhled přehrávače a tlačítek může být libovolný. Filmy či spoty jsou plně streamovány z internetu s viditelným interaktivním ukazatelem stavu natažení a přehrávání.

V playlistu se lze pohybovat pomocí myši, pod kurzorem se seznam spotů automaticky roluje a po kliknutí se spustí dané video. K dispozici jsou také standardizovaná ovládací tlačítka pro přehrávání videa a ovládání hlasitosti zvuku.

Díky streamování lze přehrávač na internetu využít i pro videa s vysokým rozlišením. Ukázkou může být realizace videogalerie divadla Bez zábradlí s flash streamovanými video ukázkami z jednotlivých divadelních představení (užito na webu divadla).

[swfobj src=“https://czmi.cz/interaktivni-reference/divadlo-bez-zabradli-videogalerie/video_ukazky_dbz.swf“ width=“490″ height=“600″]

Realizované spoty a ukázky prezentací naleznete také na našem VIMEO kanále.

Základní vlastnosti video přehrávače

  • Plně skinovatelný vzhled přehrávače a tlačítek
  • Integrovaný posuvný playlist s obrazovými náhledy
  • Progresivní streamování videa dle rychlosti internetu uživatele
  • Možnost ovládání zoomu a posunu obrazu
  • Volitelné zobrazení názvu, popisu a času videa
  • Nastavitelné automatické přehrávání
  • Možnost ovládání zvuku
  • Video soubory lze načítat z XML nebo napojit na redakční systém
  • Vyžaduje volně dostupný přehrávač Adobe Flash 7

Další flashové prezentace, animace, znělky, efekty a řešení.

Flash video streamování vs progresivní stahování

Streamování se využívá u audio či video souborů, které lze přehrávat na internetu aniž by předtím musely být nutně staženy nejprve na pevný disk. Stahují se po malých částech, které mohou být ihned přehrávány. Díky této technologii si klidně můžete pustit spoty, dokumenty i celé filmy ve FULL HD.

Většina portálů v ČR snad mimo některé online televize plný Flash streaming nepoužívají. Progresivní stahování jim plně postačuje, je technicky i finančně mnohem jednodušší, nemusíte samozřejmě nic instalovat a všechno jede hezky a samo i na Mackovi i na Windowsích.

Progresivní stahování (Progressive Downloading)

Jedná se o spojení stahování a streamingu audio/video souborů (flash FLV/SWF soubory). Jak je vidět na ukázce video přehrávače výše, video soubory se při progresivním stahování stahují od začátku a ihned se přehrávájí. Ukazatel progresivního stahování zobrazuje aktuální stav downloadingu souboru, tedy oblasti, kterou lze již libovolně přehrávat, přetáčet apod. Tato metoda streamování obsahu na webu je plně dostačující pro většinu případů použití.

Video Streaming (Flash Media Streaming Server)

Plné streamování vyžaduje streaming server (například Flash Media Streaming Server). Náklady na zřízení takového serveru, včetně nákladů na provoz a rozvoj představují relativně nákladnou cestu pro streamování obsahu. Výhodou tohoto způsobu streamování je, že uživatel nemusí čekat na stažení celého souboru, ale může jej sledovat téměř okamžitě od jakéhokoliv vybraného momentu.

Flash Media Streaming Server

Flash Media Streaming Server je určen pro streaming zvuku a videa a realtimové komunikaci ve formátu Flash. Jeho verze Interactive Server je určena pro pro živý a on-demand video streaming. Kromě rozšířené podpory pro živé video vysílání nabízí streaming server nové možnosti ochrany vysílaného obsahu prostřednictvím protokolu RTMPE (mimo jiné nedochází k ukládání videa do cache prohlížeče, stream je chráněn 120bitovým šifrováním).

Dále je podporován přednahraný i živý streaming pro mobilní zařízení, pro odpovídajícím způsobem vybavené mobilní telefony.


CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE s.r.o., V Olšinách 2300/75, 100 00 Praha 10

www.czmi.cz, obchod@czmi.cz, +420 274 817 540, +420 739 557 557